Одна з найбільших конференцій ігроробів повернулась додому через чотири роки. Ми в свою чергу з радістю доповімо, що ж такого особливого та нового показали на ювілейному DevGAMM Kyiv 2018, який відгримів 1-2 лютого.
Два насичених дні в конгрес-центрі “Космополіт” вирувала насичена атмосфера ігротворення. З місцем проведення організатори не прогадали, адже заявлена тисяча відвідувачів з комфортом помістилася на території конгрес-центру. Весь виділений простір був поділений на чотири зала для доповідей та центральний виставковий зал, в якому відбулися всі інші події.
Доповіді та зустрічі
Оскільки програма складалась майже з сорока різних доповідей, промовці мали вкластись в два дні, тому кожен відвідувач сам обирав для себе найцікавіший матеріал. Обрати було з чого: від іноземних доповідачів з ААА-проектами до кіберспортивних медіа-особистостей. Матеріали, з якими виступали цьогорічні спікери, вирізнялися різноманіттям тем — тут тобі й ігровий дизайн, і видавництво мобільних ігор, і проблеми творчої кризи та шляхи її подолання. Чи може тобі цікаво дізнатись, як поживає “дідусь Flash” на сучасному ігровому ринку? Все це та безліч іншого контенту, була змога побачити на DevGAMM Kyiv.
Самі ж доповіді весь час були доступні в режимі онлайн-трансляції, а трохи пізніше додані на офіційний канал DevGAMM. Тому навіть тим, хто проґавив очікувану лекцію, не варто перейматись за втрачений шанс. Особливо хочеться відзначити доповідь про ранні етапи розробки Horizon Zero Dawn від працівника Guerilla Games — Лєшека Щепаньського. Він розповів з чого все починалось, які труднощі були виявлені на етапі зародку гри, як саме формувалась вся та краса, що дісталася релізу. Була змога навіть узріти ранні прототипи кооперативу “Горизонту нульової зорі”.
Попередньо зареєструвавшись, відвідувачі конференції могли потрапити на Speed Game Dating. SGD — формат трихвилинних зустрічей між розробниками та видавцями. Чудова можливість отримати професійний фідбек та налагодити нові зв’язки для ігроробів-початківців.
DevGAMM Showcase
Неможливо було оминути й відведений для DevGAMM Showcase центральний зал, де розмістились охочі показати свою гру всім відвідувачам конференції. Кожен міг спробувати себе в ролі ігрового тестера, поспілкуватись з інді-розробниками, обмінятись контактами, стати першим фаном або просто подякувати за якісний продукт. Наприклад, я за кожної нагоди навідувався до стенда забавки Guns’n’Stories: Bulletproof VR, щоб знову і знову захищати місто від нападів місцевих бандюганів.
Варто зазначити, що розробників змусили також попередньо зареєструватися, тому всі стенди були рівномірно розподілені без зайвого перенасичення контентом на квадратний метр.
Програма
Навколо центральної зали розташовувалися спонсори заходу, які з радістю приймали всіх охочих, проводили різноманітні конкурси з приємними подарунками. Сам же DevGAMM щедро нагородив учасників DevGAMM Quest, в якому було понад сімдесят призів. Серед них варто виділити такі “дрібнички” як: XBOX ONE, PS4, Nintendo Switch, крісла DXRacer та інші.
Не соромились студії показувати вільні вакансії, адже левова частка відвідувачів — це розробники ігор. Де, як не тут? Якщо вже мова зайшла про роботу, то величезна стіна вакансій вітчизняних та закордонних ґеймдев-компаній зустрічала відвідувачів на вході (тут мав би бути відомий вислів Шаї Лабафа).
GameLynch
Ну, і вишенькою на тістечку з пивним присмаком та ламповою атмосферою став GameLynch. Варто один раз побачити, аби назавжди запам’ятати й хотіти ще. GameLynch — це формат, в якому 5 експертів та 5 розробників зі своїми проектами беруть участь у гумористичному поєдинку. У кожного експерта є п’ять хвилин, аби повністю поламати на шматочки гру, яка йому дісталась. Проте у розробника є одна хвилина, щоб захистити свій продукт. Потім аудиторія обирає переможця з допомогою голосування. Програш дорівнює випитій алкогольній субстанції, яка приправлена смаком поразки. Переможець отримує Game Lynch Award та порятунок від діареї. Вважайте, ви не жили, якщо пропустили виступ Джона Карнейдж та його опонента, запевняємо.
Вечірка? Три!
Після тріумфального повернення DevGAMM влаштував цілих три вечірки: Pre-party, Main-party та After-party відповідно. На першій всі знайомились, спілкувались поза офіційними межами та просто добре провели час. Друга вечірка — відрив в усіх його проявах та причина пропустити ранкові доповіді другого дня конференції, або, як варіант, прийти на них (справді героїчний вчинок). Ну, і церемонія закриття (After-party) з вишуканим вином, тортиком та постконференційним синдромом. Більш, ніж чудовий формат.
Що ж таке DevGAMM Kyiv 2018?
Барвиста подія у світі вітчизняного ґеймдеву? Простір для нових можливостей? Чи просто зустріч людей, об’єднаних спільними інтересами? На DevGAMM Kyiv 2018 було все, але, мабуть, кожен отримав для себе щось своє, це можна сказати з упевненістю. Конференція вдалася, вітаємо з поверненням та ласкаво просимо знову.
Cподобалася стаття? Підтримай PlayUA
На платформі Donatello ви можете підтримати нас як одноразовим донатом, так і оформити щомісячну підписку. Усі наші підписники на Donatello отримують цифрові або фізичні приємнощі залежно від суми донату. Долучайтеся до нашої спільноти!